2017-03-19
Dievišķā liturģija Krusta godināšanas svētdienā Augstisvētītā Bīskapa Jāņa vadībā Jelgavas katedrālē

2017. gada 19. martā, Krusta godināšanas svētdienā, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja svt. Vasīlija Lielā Dievišķo liturģiju Jelgavas Simeona un Annas katedrālē.

Augstisvētītajam Valdniekam līdzkalpoja Jelgavas katedrāles klēriķi priesteris Aleksandrs Razdaibeda un diakons Vasīlijs Kovaļonoks. Dievkalpojumā dziedāja katedrāles koris reģentes Jeļenas Kravčenko vadībā.

Trīskāršajā ektēnijā izskanēja īpaši lūgumi par mieru Ukrainā.

Liturģijā Valdnieks Jānis ticīgajiem pasniedza Svētās Dāvanas. Liturģijas noslēgumā Valdnieks Jānis kalpoja aizlūgumu, kura noslēgumā Augstisvētītais Valdnieks, garīdznieki un visi ticīgie godināja Kunga Godājamo un Dzīvudarošo Krustu, skanot dziedājumam „Tava Krusta priekšā mēs klanāmies, Valdītāj”.

Pēc dievkalpojuma Augstisvētītais Bīskaps Jānis vērsās pie ticīgajiem ar sprediķi, veltītu dzīves grūtībām kā personīgā krusta nešanai, kuru aicināts nest ikviens cilvēks. Augstisvētītais Valdnieks pievērsa ticīgo uzmanību Pestītāja vārdiem, kas Evaņģēlijā aicina katru no mums ņemt savu krustu un nest to līdz pašām savs dzīves beigām ar pazemību, pašaizliedzību un nekurnot uz Dievu. Jo, kā uzsvēra Valdnieks Bīskaps, visas grūtības, likstas un nepatikšanas, ko mēs ik dienas pārdzīvojam, pēc savas būtības ir Dieva sūtītas mūsu ticības stipruma un mūsu spējas sekot Kristum, pārbaudīšanai.

Sprediķa noslēgumā Valdnieks Jānis atgādināja, cik nozīmīgi mums, kā pareizticīgiem kristiešiem, ir godināt Kunga krustu, paklanīties tam un slavināt mūsu Kunga Jēzus Kristus pestījošo Krusta varoņdarbu.  

Sprediķa noslēgumā Valdnieks Jānis pateicās visiem dievlūdzējiem par piedalīšanos Dievišķajā liturģijā, apsveica dievgaldniekus ar Svēto Kristus Dāvanu saņemšanu un visu draudzi svētajā svētdienā un Krusta godināšanas svētdienā.

Jelgavas Simeona un Annas katedrāles draudze

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 2017. gada 26. martā. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV